Pjesa e parë: Marketing dhe Si ". Pasuria favore Bold" (im Bitcoin Startup, Launch minus 5 ditë)

Kjo është një seri e posteve nga tani deri në nisjen e shërbimit tim në 5 ditë.

Për HN këndvështrimi, të kaloni në fund për të parë rezultatet pas-4-orë Marketing e këtë post të veçantë.

Këtu në Buletinin Bitcoin, kam përdorur për të (përsëri në 2011) të intervistuar "Tregtarët" e ndryshme të Bitcoin. E pra, 5 ditë më parë, unë kam vendosur që, gjithashtu, do të bëhej një nga ato tregtarët - pas të gjitha këtyre viteve. Kjo është një histori e sipërmarrjes në veprim.

Këto Postimet e (shtatë totalit) do të ketë risi të komunitetit Bitcoin [të tilla si: lufta kundër distractions e {makthi e shokut me çmime të luhatshme}, {paranojë rreth sigurisë}, {shtyp negative për Bitcoin të cilat de-motivon shokët}, dhe më shumë); një shpërblim; fitim i fundit i shohim gjërat ndahen në ditën e të nisur; dhe mundësi për të ndihmuar një HNer shokët.

Disclaimer: Natyrisht, vetëkënaqësia / vetë-aggrandizing kryeson deri. Shënim: Kjo nuk është e lehtë për mua, dhe kjo është hera e parë unë kam ndonjëherë promovohet paturpësisht çdo projekt, pavarësisht përfundimit-statusit të saj. Kemi kohë HNer këtu - unë shpresoj se disa nga ju mund të ofrojë reagime më 16 të këtij muaji.

Qëllimet e mira: shërbimi është duke u nisur në 5 ditë dhe do të jetë një pjesë e një LLC jo-fitimprurëse - me aspiratat e EFF, luftën për të ardhmen. Nëse keni të tjera, shqetësime të menjëhershme rreth asaj se si potencialisht do të shpenzohen donacionet ~ ju mund të bëjë një nga dy gjëra: të drejtojë një pyetje në @ spencenow ose dy, të shohin rezultatet e mua rastisur duke u përpjekur për t'iu përgjigjur kësaj pyetje këtu, në Reddit .. Sot I paraqitur për Ein tim. Nesër unë takohem me një avokat të taksave / Konsulenti dhe të nënshkruar marrëveshjen për këtë.

tldr, - unë jam duke filluar një shërbim të internetit në 16 Decemeber (ndodh të jetë Bitcoin lidhur). Ky post është një pjesë e vogël e diçka kam premtuar vetes se do e: tregut idenë, vazhdimisht. Unë jam gjysmë-rrugë në mes të idesë dhe të fillojë. Unë gjithashtu kanë investuar disa kursime personale. Unë jam të gjithë në, dhe zhvilluesi i çojë.

Shpërblimi: Nëse vëmendje të mjaftueshme është e mblodhi: Unë do të heqë vjedhurazi-statusin off projektin tim përpara se të nisur: për komunitetin HN.

@ Spencenow - @ bitcoinbulletin

Posts-orar [* Marketing (12-10), Workflow / Tools (12-11), Distractions / Hacks (12-12), i Ekipit (12-13), Passion / Histori / Misioni (12-14), Sneak- Peek / Ndihme (12-15), Fav. Libra & Fillimi! (12-16)], Një Kthehu Shikoni Launch (12-17) - Unë do të dëgjuar reagime në këtë seri.

Pjesa I. - Tërhequr nga të gjitha ndalesat.

tldr, - besimi është çelësi.

"A atë, dhe thonë se ju e bëri." - Mentor / mik [0]
"Mos të jetë mirë. [Ne nuk e kujdesit për të qenë i sjellshëm.] "- Paul Graham tha miku im / ENTR. verën e kaluar. [1]

Story / narrative:

I premtuar vetes (menjëherë) javën e kaluar, kur ideja popped në kokën tim, që - për herë të parë - ky projekt do të tregtohet. Unë kam qenë pjesë e shumë e shumë projekteve anësore. Të gjitha të metat e tyre kishte të bënte me mungesën e marketingut.

. 1 Për një herë, nuk do të jetë një përpjekje e sinqertë nga ana ime ndaj mesazhit; markë, etj, ideja. [2]
2 Për një herë -.> Unë do të sjell njerëz të tjerë në bord për të shtuar vlerën 1, 2 të shtuar llogaridhënien... [3]

Më duhet të ngrihen mbi frikën e shqyrtimit. Një zhvilluesi i-I introverted kam qenë gjithmonë shumë e pasigurt për "aftësitë" e mi dhe kurrë nuk kanë dashur që ato të gjykohen.

Unë kam një çip të madh në shpatullat e mia. Unë gjithmonë të marrë në kokën time. Ja zëri im: "Ju nuk keni një origjinë të Ivy League." "Ti mësoi veten të kodit-Ti je një BA në Histori (studentore e keqe)" "Ju thjesht do të poshterohet (dhe e qetësoi) çdo herë ju. thes kokën lart-si më parë.

Shumë nga miqtë e mi shkuan në shkollat ​​elite. Një mik i imi vetëm kam kthyer nga Ycombinator (mund të japë prova për të verifikuar, nëse është e nevojshme).

Por, disi, unë kam menduar për këtë projekt në mënyrë të ndryshme.

Çelësi, unë besoj, ishte afati i ngjeshur. Shërbimi, ndodh që të potencialisht të përfituar nga festat e Krishtlindjeve. 20 ditë dukej si ~ ~ vetëm kohë të mjaftueshme për të marrë atë të gjithë të gatshëm për sezonin.

Urgjenca e koha më bëri të bjerë / të lënë profesionin tim aktual.

Unë gjithashtu i bindur disa nga miqtë e mi të bashkohen në këtë sipërmarrje. Ajo rezulton se nuk do të jetë një biznes pasi të gjithë, por një fitim jo-për-.

- Në përputhje me [0] - Unë kam bërë gjithçka që mundem në këtë post për ta bërë atë të ketë sukses, dhe nuk e bëri në afatin e kam lejuar për të. Kështu që unë jam përsëri në zhvillimin e shërbimit, dhe do të përpiqen përsëri nesër! :) Faleminderit për leximin. Ju mund të ndiqni mua apo këtë blog në @ BitcoinBulletin ose @ spencenow

Rezultatet Marketing: (para 4-orë)

Analytics: 16 vizita totale. (Kjo është vetëm deri nga këtu, apo jo?!)

Komente: Totali i 1 komente të vërtetë, në subreddit Bitcoin.

Context, shtesa: upvotes asnjë gamed, nxisë të momentit.

Këtu janë të gjitha links lidhur:

Titulli: Gjysma mënyrë përmes një sprint 10-ditore. Seria: Pjesa I. Marketing (Shkoni për të)

Link: https://news.ycombinator.com/item?id=6879555

Titulli: Ndihmë e nevojshme. Duke filluar një organizatë aktual avokimit Not-For-Profit/Bitcoin.

Link: http://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/1sjarg/help_needed_starting_an_actual/

Title: (xpost - r / startups) Historia e nje ideje (të dështuar) të marketingut viral, e cila është shpalosur në kohë reale. Jam një zhvilluesi i / sipërmarrës i cili është parashtruar një jo-fitimprurëse dhe nisjen në 6 ditë.

Link: http://www.reddit.com/r/Entrepreneur/comments/1sjccn/xpost_rstartups_the_story_of_a_failing_viral/

Titulli: Pasuria favore Bold: historinë e një (të dështuar) idenë virale marketingu, e cila është shpalosur në kohë reale. Ndihmë do të jetë.

Link: http://www.reddit.com/r/startups/comments/1sjbv8/fortune_favors_the_bold_the_story_of_a_failing/

Kjo është e gjitha! Unë nuk jam duke dekurajuar në të gjitha; kjo është një ide e mirë sepse ajo doli jashtë në publik, dhe u ekzekutua. : D Marketing Playbook do të bëhet një pjesë e "Dita pas" postimi Launch.

[0] - relevante për shkak se unë fjalë për fjalë e kishte këtë ide për një seri më pak se një orë më parë. "Pasuria favorizon trim"
[1] - Miku im dhe bashkë tij. kishte për të shkuar nëpër disa intervistave - në të cilat Pali menduar ata ishin: ". shumë e bukur" :)
[2] - duke mos përfshirë, natyrisht - e varur fruta të ulët - të tilla si thjesht duke e bërë një post.
[3] - [Më shumë rreth mësimeve të nxjerra nga një noob në ekip-udhëheqjen se në pjesën e dytë të kësaj serie.]

Ashtu si këtë post? Na tip me Bitcoin!

18p4QLJw8xu4nbJpqLRLCjz3sA3PgWx71j

Nëse ju ka gëzuar lexuar këtë post, ju lutem konsideroni të na informimin përdorur Bitcoin. Çdo funksion merr vetë adresën e saj unike Bitcoin kështu nga informimin ju jeni jo vetëm duke bërë përpjekjet e mia të vazhdueshme të jetë e mundur, por thënë mua atë që ju ka pëlqyer.

Buletini, një Lajmërim

Përshëndetje shokët Bitcoiners!

Gjëra të mëdha janë në rregull këtu në Buletinin. Dhjetë ditë nga tani (16 dhjetor), unë do të jetë fillimi i një lirë Bitcoin-shërbim që do të jetë në nevojë të dëshpëruar () të përshtypjet tuaja! :)

Ka qenë një kohë të gjatë që vjen. Do të jetë njoftuar debutimin e saj dhe detajet @ BitcoinBulletin në 16, në mënyrë të marrë të gatshme për të kontrolluar atë dhe (shpresojmë) të përhapur fjalën në qoftë se ju pëlqen ajo që shihni!

Trust me. Kjo është për ne.

Dhe Gëzuar Festat!
- Spencer

Ashtu si këtë post? Na tip me Bitcoin!

1AYqiNkxuTapEV6aUHvneoU1Zj3HxHgbbJ

Nëse ju ka gëzuar lexuar këtë post, ju lutem konsideroni të na informimin përdorur Bitcoin. Çdo funksion merr vetë adresën e saj unike Bitcoin kështu nga informimin ju jeni jo vetëm duke bërë përpjekjet e mia të vazhdueshme të jetë e mundur, por thënë mua atë që ju ka pëlqyer.

Historitë më e madhe Bitcoin të fundit Javës

Aq shumë lajm i ri, kaq pak kohë. Për hir të shkurtësinë, këtu është një përmbledhjen e tregimeve më të mëdha në Bitcoin në javën e fundit.

Rregullorja DATA trupi zbulon më shumë detaje në lidhje me atë-së planet.

Trupi rregullator, njoftoi të martën e kaluar, përmban emrat e lartë në mesin e Bitoratiti, duke përfshirë Tony Gallipi, CEO i procesor pagesës BitPay , Chris Larsen, CEO i gurgullimë dhe themelues i OpenCoin , dhe Constance Choi, avokatit të përgjithshëm në Payward (i cili krijoi Kracken).

Grupi është rekrutuar ekspertë të profilit të lartë aktualisht, dhe është parafytyruar se struktura e grupit, i cili pritet të përmbajë nën-borde të ofruar këshilla. Shpresa është se grupi mund të jetë plotësisht funksional para se grupet opozitare (lobistët e sektorit financiar për shembull) të fillojnë të i kushtoj vëmendje të Bitcoin.

Bitpay Partnerët me 3dcart.

3dcart është e vendosur për të ofruar pagesa Bitcoin për mbi 16.000 e tregtarët itsonline. Konsumatorët 3dcart-së, të cilët përfshijnë Bubba Gump karkaleca, Coffee Bean & Tea fletë, dhe The New York Times, do të ofrohen mundësi për të pranuar Bitcoin si pagesë.

Coinlab njofton se do të ngroh startups e vet Bitcoin.

Kompania, e cila në vetvete është ndërmarrje e financuar, njoftoi se do të nisë startups reja Bitcoin nga idetë e të brendshme, dhe rekrutimin e menaxhimit për ta, në vend se fondi në mënyrë tradicionale. Alydian, duke ofruar "shumë-terahash-shpejtësi" minierave, është i pari për të nisur nga portofoli Coinlab-së.

Evropa shkon Bitcoin çmendur.

Nëse ju doni të pini, valle, dhe në përgjithësi të marrë poshtë në Bitcoin, ju kokë më të mirë në zonën e Berlinit Kreuzberg cila ka dendësinë më të lartë të bizneseve Bitcoin miqësore në botë. Nëse kjo nuk arrihet, Bar Parking në Poloni hodhi një parti shumë të respektuar në kërkim për Bitcoin këtë javë - unë veçanërisht të gëzojnë metodën e kthese!

Çmimi Bitcoin stabilizon.

Me rënien demi e Tor këtë javë, shumë pritet një rënie të çmimeve Bitcoin - në vend të kësaj, çmimi ka mbetur e qëndrueshme, në pak më shumë se $ 100 në BTC. A do të thotë se tregu Bitcoin është i pjekur?

Gjykatësi i SHBA vendos se Bitcoins janë paratë.

Në rast Skema Trendon Shavers Ponzi është duke u dëgjuar këtë javë, gjatë së cilës gjyqtari njoftohet se ka vendosur se Bitcoins janë paratë. Kjo i jep KSHZ-ja të drejtë të padisë Shavers për skemën Ponzi të tij, që humbi investitorët mbi 200.000 Bitcoins.

Në pushtet në këtë mënyrë, gjyqtari është në kundërshtim me udhëzimin FinCEN, i cili deklarojë se Bitcoin nuk është e para.

Ashtu si këtë post? Na tip me Bitcoin!

1BwsftCfEfeJ2BwpYN3Q1gijk1S6Z6mPS5

Nëse ju ka gëzuar lexuar këtë post, ju lutem konsideroni të na informimin përdorur Bitcoin. Çdo funksion merr vetë adresën e saj unike Bitcoin kështu nga informimin ju jeni jo vetëm duke bërë përpjekjet e mia të vazhdueshme të jetë e mundur, por thënë mua atë që ju ka pëlqyer.

Krahasimi Gold standard është i pavlefshëm

Kurrë nuk kam shkruar një blog post me përgatitjen kaq pak, por në prag të lexuar këtë përçartje steaming për Bitcoin (e cila u upvoted nevoje për HN), unë kam qenë i detyruar për të bërë të keq tim.

Fact # 1 - Bitcoin ≠ Standard Gold.

A është Bitcoin një monedhë deflacioniste? Po. Kjo është ku në fund ngjashmëritë.

I temena kur njerëzit bëjnë këto lloje të krahasimeve historikisht të pasakta.

Cili ishte Standard Gold? Ishte një sistem në të cilin një monedhë ishte i lidhur drejtpërdrejt me një burim të fundme. Nuk kishte zgjedhje në atë se si dikush mund të paguajnë, pagesat janë bërë në një vakum. Të gjitha veprimet duhet të bëhet në një monedhë të mbështetur nga ari. Kjo do të thotë që çdo abuzimi të Standardit mund të ndikojë negativisht në ekonominë dhe shkon në bankat ishin pothuajse e pashmangshme.

Kontributi Bitcoin për të "kapitalizmit" është zgjedhje, jo kontroll. Duke pasur zgjedhje është armiqësor me çdo formë të Standardit. Le të mbajë atë në këtë mënyrë.

Fact # 2 - Bitcoin është një zgjidhje e përshtatshme për transaksione web

Kushdo që është e ndërlidhur me klientin Bitcoin do të ju them se kjo është një program i shkruar shkëlqyeshëm që mund të kontrollohet lehtësisht me anë të JSON-RPC.

Kjo nuk është "një monedhë budalla i papërshtatshëm që është më keq se sa letër" si ari. Ky djalë me të vërtetë mori të gjithë Bitcoin = gjë Gold mënyrë mënyrë shumë larg.

Fakti # 3 - Ndryshe w / Paypal, cash lundrues nuk është në rrezik për t'u ngrirë

Si rezultatet e sipërmarrësit do të ju them, Paypal është e njohur për marrjen e veprimit pa paralajmërim, sidomos kur mijëra dollarë janë në rrezik. Si shumica e transaksioneve online mbështeten në disa palë të treta të besuar, kjo e bën "zgjedhje" edhe më e rëndësishme.

Fact # 4 - Cool, shërbimet e zakonshme të përdorur dhe të pranojë Bitcoin

Dy intervista e mia të ardhshme janë me www.ActiveGrade.com dhe www.Wuala.com për shembull.

Problemi më i madh është që shërbimet pranuar BTC janë të vështirë për të zbuluar.

Fact # 5 - Bitcoin është shumë ndërkombëtar

Kjo vetëm rrit pikë se nuk është një standard. Si mund të shpërndahet në mënyrë diçka (distancuar nga një monedhë urdhëresë) të konsiderohet një standard?

Ashtu si këtë post? Na tip me Bitcoin!

1FuMnwavJmAKKT3sYwvTbTjSyt9yja8T9W

Nëse ju ka gëzuar lexuar këtë post, ju lutem konsideroni të na informimin përdorur Bitcoin. Çdo funksion merr vetë adresën e saj unike Bitcoin kështu nga informimin ju jeni jo vetëm duke bërë përpjekjet e mia të vazhdueshme të jetë e mundur, por thënë mua atë që ju ka pëlqyer.

Tungjatjeta botë!

Mirë se vini në Buletinin. Ky është postimi im i parë.

Bitcoin është si fëmijë Jezusit. Është shumë i ri, por ajo do të ndryshojë botën.

Unë e di se Minierave për Bitcoins është e gjitha bujë, dhe shumë njerëz e shohin Bitcoins si një mjet investimi.

Por kjo Buletini është e përqendruar në shërbimet që pranojnë Bitcoins si pagesë ... shqyrton ato shërbime ... dhe mbajtja e statistikave tregtar të lidhura dhe të tregtisë-vëllim.

Sa për formatin dhe ofertat e kësaj faqeje, këtu janë mendimet e mia:

  • Përmbajtja Unique: Unë shpresoj që të merrni kontakt me shitësit Bitcoin në intervale javore dhe për të diskutuar historinë e tyre dhe produktin e tyre. (Në mënyrë ideale, unë mund të arrijnë ato me telefon ose Skype.) Më në fund, unë mund të bëj recaps në Youtube. Varet nga niveli i interesit. (Edit: Niveli i interesit për këtë ide është shumë e dreqi i lartë Pra, nëse ju jeni një shitës, unë mund të gettin në ya!.)
  • User generated content: Unë do të shpallë parashtresat e përdoruesit (për sa kohë që ato janë oferta shitësi) "stil të klasifikuar" si një Ngjitëse postimin në faqen e parë. Ato që kalojnë një test shkak-zell në mënyrë të drejtë (të butë) do të ofrohet deri në një buletin dhe të arkivuar në vend ... Së shpejti.
  • Stats: Edhe pse në fillim modest, unë shpresoj për të shërbyer deri stats përditshme për disa pika kyçe të dhënave. Numri i përgjithshëm i Tregtarët në wiki (duke përfshirë përkthyes të pavarur). Statistikat e tjera do të pasojnë. Më lejoni këtu atë që ju dëshironi për të parë dhe unë do të punojnë atë in :)

Në mënyrë që kjo ass çmendur monedhë-eksperiment që të ketë sukses (dhe me të vërtetë ndryshuar botën), njerëzit e zakonshëm duhet të jenë të sigurt se Bitcoins e tyre direkt përkthehet në mallra dhe shërbime (si çdo monedhë tjetër të qëndrueshme). Përndryshe, simptomat e një monedhë deflacioniste (si Bitcoin rrethim) mund të bëhet endemike për kauzën.

Shumë shpejt unë shpresoj që të merrni këtë faqe dhe të rrjedhshëm.

-Spencer

Ashtu si këtë post? Na tip me Bitcoin!

1C76J8ZeMocPXNvwAYgCFrawDuH3Erjjn8

Nëse ju ka gëzuar lexuar këtë post, ju lutem konsideroni të na informimin përdorur Bitcoin. Çdo funksion merr vetë adresën e saj unike Bitcoin kështu nga informimin ju jeni jo vetëm duke bërë përpjekjet e mia të vazhdueshme të jetë e mundur, por thënë mua atë që ju ka pëlqyer.

Drejtoria mundësuar nga Business Directory Plugin