Pjesa e parë: Marketing dhe Si ". Pasuria favore Bold" (im Bitcoin Startup, Launch minus 5 ditë)

Kjo është një seri e posteve nga tani deri në nisjen e shërbimit tim në 5 ditë.

Për HN këndvështrimi, të kaloni në fund për të parë rezultatet pas-4-orë Marketing e këtë post të veçantë.

Këtu në Buletinin Bitcoin, kam përdorur për të (përsëri në 2011) të intervistuar "Tregtarët" e ndryshme të Bitcoin. E pra, 5 ditë më parë, unë kam vendosur që, gjithashtu, do të bëhej një nga ato tregtarët - pas të gjitha këtyre viteve. Kjo është një histori e sipërmarrjes në veprim.

Këto Postimet e (shtatë totalit) do të ketë risi të komunitetit Bitcoin [të tilla si: lufta kundër distractions e {makthi e shokut me çmime të luhatshme}, {paranojë rreth sigurisë}, {shtyp negative për Bitcoin të cilat de-motivon shokët}, dhe më shumë); një shpërblim; fitim i fundit i shohim gjërat ndahen në ditën e të nisur; dhe mundësi për të ndihmuar një HNer shokët.

Disclaimer: Natyrisht, vetëkënaqësia / vetë-aggrandizing kryeson deri. Shënim: Kjo nuk është e lehtë për mua, dhe kjo është hera e parë unë kam ndonjëherë promovohet paturpësisht çdo projekt, pavarësisht përfundimit-statusit të saj. Kemi kohë HNer këtu - unë shpresoj se disa nga ju mund të ofrojë reagime më 16 të këtij muaji.

Qëllimet e mira: shërbimi është duke u nisur në 5 ditë dhe do të jetë një pjesë e një LLC jo-fitimprurëse - me aspiratat e EFF, luftën për të ardhmen. Nëse keni të tjera, shqetësime të menjëhershme rreth asaj se si potencialisht do të shpenzohen donacionet ~ ju mund të bëjë një nga dy gjëra: të drejtojë një pyetje në @ spencenow ose dy, të shohin rezultatet e mua rastisur duke u përpjekur për t'iu përgjigjur kësaj pyetje këtu, në Reddit .. Sot I paraqitur për Ein tim. Nesër unë takohem me një avokat të taksave / Konsulenti dhe të nënshkruar marrëveshjen për këtë.

tldr, - unë jam duke filluar një shërbim të internetit në 16 Decemeber (ndodh të jetë Bitcoin lidhur). Ky post është një pjesë e vogël e diçka kam premtuar vetes se do e: tregut idenë, vazhdimisht. Unë jam gjysmë-rrugë në mes të idesë dhe të fillojë. Unë gjithashtu kanë investuar disa kursime personale. Unë jam të gjithë në, dhe zhvilluesi i çojë.

Shpërblimi: Nëse vëmendje të mjaftueshme është e mblodhi: Unë do të heqë vjedhurazi-statusin off projektin tim përpara se të nisur: për komunitetin HN.

@ Spencenow - @ bitcoinbulletin

Posts-orar [* Marketing (12-10), Workflow / Tools (12-11), Distractions / Hacks (12-12), i Ekipit (12-13), Passion / Histori / Misioni (12-14), Sneak- Peek / Ndihme (12-15), Fav. Libra & Fillimi! (12-16)], Një Kthehu Shikoni Launch (12-17) - Unë do të dëgjuar reagime në këtë seri.

Pjesa I. - Tërhequr nga të gjitha ndalesat.

tldr, - besimi është çelësi.

"A atë, dhe thonë se ju e bëri." - Mentor / mik [0]
"Mos të jetë mirë. [Ne nuk e kujdesit për të qenë i sjellshëm.] "- Paul Graham tha miku im / ENTR. verën e kaluar. [1]

Story / narrative:

I premtuar vetes (menjëherë) javën e kaluar, kur ideja popped në kokën time, që - për herë të parë - ky projekt do të tregtohet. Unë kam qenë pjesë e shumë e shumë projekteve anësore. Të gjitha të metat e tyre kishte të bënte me mungesën e marketingut.

1. Për një herë, nuk do të jetë një përpjekje e sinqertë nga ana ime ndaj mesazhit; markë, etj, ideja. [2]
2. Për një herë -> Unë do të sjell njerëz të tjerë në bord për të bërë 1. shtuar vlerën, 2. shtoni llogaridhënies. [3]

Më duhet të ngrihen mbi frikën e shqyrtimit. Një zhvilluesi i-I introverted kam qenë gjithmonë shumë e pasigurt për "aftësitë" e mi dhe kurrë nuk kanë dashur që ato të gjykohen.

Unë kam një çip të madh në shpatullat e mia. Unë gjithmonë të marrë në kokën time. Ja zëri im: "Ju nuk keni një origjinë të Ivy League." "Ti mësoi veten të kodit-Ti je një BA në Histori (studentore e keqe)" "Ju thjesht do të poshterohet (dhe e qetësoi) çdo herë ju. thes kokën lart-si më parë.

Shumë nga miqtë e mi shkuan në shkollat ​​elite. Një mik i imi vetëm kam kthyer nga Ycombinator (mund të japë prova për të verifikuar, nëse është e nevojshme).

Por, disi, unë kam menduar për këtë projekt në mënyrë të ndryshme.

Çelësi, unë besoj, ishte afati i ngjeshur. Shërbimi, ndodh që të potencialisht të përfituar nga festat e Krishtlindjeve. 20 ditë dukej si ~ ~ vetëm kohë të mjaftueshme për të marrë atë të gjithë të gatshëm për sezonin.

Urgjenca e kohës më bëri të bjerë / të lënë profesionin tim aktual.

Unë gjithashtu i bindur disa nga miqtë e mi të bashkohen në këtë sipërmarrje. Ajo rezulton se nuk do të jetë një biznes pasi të gjithë, por një fitim jo-për-.

- Në përputhje me [0] - Unë kam bërë gjithçka që mundem në këtë post për ta bërë atë të ketë sukses, dhe nuk e bëri në afatin e kam lejuar për të. Kështu që unë jam përsëri në zhvillimin e shërbimit, dhe do të përpiqen përsëri nesër! :) Faleminderit për leximin. Ju mund të ndiqni mua apo këtë blog në @ BitcoinBulletin ose @ spencenow

Rezultatet Marketing: (para 4-orë)

Analytics: 16 vizita totale. (Kjo është vetëm deri nga këtu, apo jo?!)

Komente: Totali i 1 komente të vërtetë, në subreddit Bitcoin.

Context, shtesa: upvotes asnjë gamed, nxisë të momentit.

Këtu janë të gjitha links lidhur:

Titulli: Gjysma mënyrë përmes një sprint 10-ditore. Seria: Pjesa I. Marketing (Shkoni për të)

Link: https://news.ycombinator.com/item?id=6879555

Titulli: Ndihmë e nevojshme. Duke filluar një organizatë aktual avokimit Not-For-Profit/Bitcoin.

Link: http://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/1sjarg/help_needed_starting_an_actual/

Title: (xpost - r / startups) Historia e nje ideje (të dështuar) të marketingut viral, e cila është shpalosur në kohë reale. Jam një zhvilluesi i / sipërmarrës i cili është parashtruar një jo-fitimprurëse dhe nisjen në 6 ditë.

Link: http://www.reddit.com/r/Entrepreneur/comments/1sjccn/xpost_rstartups_the_story_of_a_failing_viral/

Titulli: Pasuria favore Bold: historinë e një (të dështuar) idenë virale marketingu, e cila është shpalosur në kohë reale. Ndihmë do të jetë.

Link: http://www.reddit.com/r/startups/comments/1sjbv8/fortune_favors_the_bold_the_story_of_a_failing/

Kjo është e gjitha! Unë nuk jam duke dekurajuar në të gjitha; kjo është një ide e mirë sepse ajo doli jashtë në publik, dhe u ekzekutua. : D Marketing Playbook do të bëhet një pjesë e "Dita pas" postimi Launch.

[0] - relevante për shkak se unë fjalë për fjalë e kishte këtë ide për një seri më pak se një orë më parë. "Pasuria favorizon trim"
[1] - Miku im dhe bashkë tij. kishte për të shkuar nëpër disa intervistave - në të cilat Pali menduar ata ishin: ". shumë e bukur" :)
[2] - duke mos përfshirë, natyrisht - e varur fruta të ulët - të tilla si thjesht duke e bërë një post.
[3] - [Më shumë rreth mësimeve të nxjerra nga një noob në ekip-udhëheqjen se në pjesën e dytë të kësaj serie.]

Ashtu si këtë post? Na tip me Bitcoin!

18p4QLJw8xu4nbJpqLRLCjz3sA3PgWx71j

Nëse ju ka gëzuar lexuar këtë post, ju lutem konsideroni të na informimin përdorur Bitcoin. Çdo funksion merr vetë adresën e saj unike Bitcoin kështu nga informimin ju jeni jo vetëm duke bërë përpjekjet e mia të vazhdueshme të jetë e mundur, por thënë mua atë që ju ka pëlqyer.

Buletini, një Lajmërim

Përshëndetje shokët Bitcoiners!

Gjëra të mëdha janë në rregull këtu në Buletinin. Dhjetë ditë nga tani (16 dhjetor), unë do të jetë fillimi i një lirë Bitcoin-shërbim që do të jetë në nevojë të dëshpëruar () të përshtypjet tuaja! :)

Ka qenë një kohë të gjatë që vjen. Do të jetë njoftuar debutimin e saj dhe detajet @ BitcoinBulletin në 16, në mënyrë të marrë të gatshme për të kontrolluar atë dhe (shpresojmë) të përhapur fjalën në qoftë se ju pëlqen ajo që shihni!

Trust me. Kjo është për ne.

Dhe Gëzuar Festat!
- Spencer

Ashtu si këtë post? Na tip me Bitcoin!

1AYqiNkxuTapEV6aUHvneoU1Zj3HxHgbbJ

Nëse ju ka gëzuar lexuar këtë post, ju lutem konsideroni të na informimin përdorur Bitcoin. Çdo funksion merr vetë adresën e saj unike Bitcoin kështu nga informimin ju jeni jo vetëm duke bërë përpjekjet e mia të vazhdueshme të jetë e mundur, por thënë mua atë që ju ka pëlqyer.

Sot në BTC: Bisedimet eBay Bitcoin, Rentalutions Mundëson BTC qiratë dhe Fed Looks në ligjshmërisë i donacioneve BTC Politike

Bisedimet eBay Bitcoin

Spekulimet në lidhje me marrjen eBay për Bitcoin shkoi të egra dje, si kjo video është postuar në faqen e internetit eBay merret. Hetimi i mëtejshëm në historinë e postit tregon se video u vënë disa kohë më parë, por bëhet publik vetëm kohët e fundit. Asnjë deklaratë zyrtare në lidhje me nëse eBay mund të pranojë Bitcoin në të ardhmen është bërë, dhe video nuk merr përsipër implikime ose mënyrë.

PapPal, e cila është në pronësi të eBay, ka një histori të mbyllur llogaritë për transaksionet BTC që kanë të bëjnë, por shumë njerëz në komunitetin Bitcoin janë duke marrë këtë video si një shenjë se si eBay dhe PayPal mund të përditësimin e politikave të tyre.

eBay gjithashtu shtoi monedhat virtuale në listën e tyre të monedhave dhe para letër (lëvizni djathtas në pjesën e poshtme) me disa individë tani Bitcoin shitur në eBay.

Shitësit e BTC në eBay

Shitja e BTC në eBay


Rentalutions Mundëson qiratë me Bitcoin

Ju mund të blejnë dhe të shesin Bitcoin në eBay, dhe tani, ju mund të paguani qiranë tuaj në BTC nëpërmjet menaxhimit Rentalution Pronës në Çikago. Ky zhvillim nuk është publikuar në faqen e tyre, por siç raportohet nga Java Pagesave , renters mund të bëjnë pagesat e tyre në BTC duke kërkuar për të bërë një pagesë në monedhën. Renalutions atëherë dërgoni një faturë nëpërmjet CoinBase për të mbledhur qiranë.

Nëse qiradhënësi është një klient Rentalutions, ka një tarifë 3%, nëse jo, ata do të Mailin pronari juaj një kontroll, dhe të ngarkuar 5%. Kompania është duke punuar për të eleminuar këto tarifa.

Fed heton Ligjshmëria e fushatave politike Pranimi Bitcoin

Çuditërisht shpejt pas Fed filloi hetimin rregulloren e BTC, është gjithashtu i është kërkuar për të shqyrtuar ligjshmërinë e individëve donatore për fushatat politike në Bitcoin . Avokatët për Fondin e Veprimit Konservatore PAC kanë pyetur nëse kandidatët e tyre kanë të drejtë të pranojnë donacione në monedhën.

Partitë politike në Kanada dhe Evropë kanë filluar të pranojnë donacione në Bitcoin, dhe ndërsa kërkesa mund të ketë qenë i papritur, ekspertët politikë debatojnë për temën në CNBC natën e kaluar , që merren me anonimitet të mundshëm të donacioneve Bitcoin.

Ashtu si këtë post? Na tip me Bitcoin!

1DJN8mTSGYu3K9xn1RReM6RnqymTF6i19J

Nëse ju ka gëzuar lexuar këtë post, ju lutem konsideroni të na informimin përdorur Bitcoin. Çdo funksion merr vetë adresën e saj unike Bitcoin kështu nga informimin ju jeni jo vetëm duke bërë përpjekjet e mia të vazhdueshme të jetë e mundur, por thënë mua atë që ju ka pëlqyer.

Sot në BTC: Manila dhe Buenos Aires do të presë Ngjarjet e para BTC në Azi dhe LATAM, Bitcoin LiveBets nis dhe iPhone Google authenticator Perdorues Beware

Amerika e Jugut dhe Azi të ketë pari Bitcoin Ngjarje

LaBITconf , do të mbahet në Buenos Aires në dhjetor të këtij viti, dhe Bitcoinvention Azi , në Manila në shkurt të vitit 2014. Të dy ngjarjet do të jetë i pari në secilin nga rajonet e tyre, dhe premtimin për të sjellë një ndërgjegjësim më të gjerë të komuniteteve të tyre lokale Bitcoin.

Bitcoinvention ka njoftuar se ajo është ftuar folësit për të aplikuar për disa lojëra elektronike falas - kushdo që do të flasë në ngjarje për të ardhmen e Bitcoin dhe prania e saj në tregun e Azisë mund të zbatohet për konferencën në këtë faqe interneti.

Bitcoinvention Ardhja në Manila në 2014

Bitcoinvention Ardhja në Manila në 2014


Google Authenticator Update Shkaqet Përdoruesit e iPhone To Lose Keys

Google Authenticator update for iPhone ka bërë që shumë Bitcoiners për të humbur çelësat e tyre Bitcoin - në qoftë se ju keni një iPhone me authenticator, nuk e rinovuar!

BitcoinLiveBets nis

BitcoinLiveBets është në kjo është faza e fundit beta dhe të gatshëm për të marrë baste jetojnë BTC - fundit bast faqe Bitcoin do të lejojë baste të jetojnë në një shumëllojshmëri të gjerë të sportit, duke përfshirë futboll, hendboll, rregullat Aussie dhe Hokej.

Ashtu si këtë post? Na tip me Bitcoin!

1E4ivJBa9PKN5G3xybAoHMtkNXLMZ8HSca

Nëse ju ka gëzuar lexuar këtë post, ju lutem konsideroni të na informimin përdorur Bitcoin. Çdo funksion merr vetë adresën e saj unike Bitcoin kështu nga informimin ju jeni jo vetëm duke bërë përpjekjet e mia të vazhdueshme të jetë e mundur, por thënë mua atë që ju ka pëlqyer.

Sot në BTC: Qiproja përqafon Bitcoin, BitcoinFoundation shkon në votime dhe kanadeze Partia politike miraton BTC

Fondacioni Bitcoin shkon në votime

Fondacioni Bitcoin filloi votimin e zgjedhjeve për 2 vende të reja në bord dje. Anëtarët e Fondacionit Bitcoin përpara 23 gusht do të mund të votojnë për kandidatët për një vend shtesë për një individ dhe një përfaqësues Industrisë Anëtare.

Nuk janë 14 kandidatë për vendin e Individual, duke përfshirë Elizabeth T. Ploshay , Communications Menaxher për Bitcoin Magazine, i cili më parë ka shërbyer Shefi Zëvendës shumicësBEOGRAD Whip, kongresistit Peter J. Roskam (IL-06) si një Scheduler dhe Këshilltari Politikave Lindore e Mesme dhe Jorge Platzer , bashkë-themelues i Ekonomisë Consulting Group kripto, dhe operatori i ROOM77 - një bar dhe restorant në kala të Berlinit, Kreuzberg Bitcoin - e cila mendohet të jetë e para biznesit fizike në botë për të pranuar Bitcoin. Ne e kemi dashur materialet propagandistike për fushatën jorge-së:

Bitcoin Fondacioni Materialet Jorge Platzer-së Fushata

Bitcoin Fondacioni Materialet Jorge Platzer-së Fushata

Për vendin e Industrisë, ka 7 kandidatë, përfshirë Jaron Lukasiewicz , themelues i Coinsetter, dhe Themelues dhe Meyer (Micky) Malka , partnere e Përgjithshme e Ribbit Capital, një firmë QV fokusuar në risi në sektorin e financës.

Raundi i parë i votimit do të përfundojë këtë javë, dhe i dytë do të fillojë më 16 shtator. Votimi është duke u mbështetur nga Buddy Zgjedhjeve.

Qipriotët Përqafojnë Bitcoin

Një Bitcoin Rrjeti qipriot, ONOΩN Network, u njoftua dje nga një poster në Reddit , si një përgjigje dhe zgjidhje të mundshme të vështirësive ekonomike në vend. Rrjeti do të thërrasin individët dhe bizneset për të përqafuar dhe të përdorni Bitcoin - shkëmbimit euro e tyre dhe valutë tjetër Fiat për të zhvilluar një komunitet ku "njerëzit mund të lidheni, mallrat dhe shërbimet e këmbimit, të gjejnë punë, të filluar një biznes të ri pa një autoritet qendror ndërmjetësuese" .

Euro janë të pakta dhe të shtrenjta në Qipro aktualisht, duke e bërë ditë për ditë të jetojnë gjithnjë e më e vështirë në Qipro. Nëse miratimi i gjerë i Bitcoin mund të ndihmojë për të lehtësuar këtë dhimbje, do të ishte e dobishme për të dy Komunitetit Bitcoin, dhe për Qipron.

Miratuar Bitcoin (dhe pranuar) nga kanadez Partisë Libertarian

Partia Libertarian kanadeze ka njoftuar se do të pranojnë dhurime Bitcoin lëvizin përpara, dhe se "duke pranuar donacione në Bitcoin (BTC) është një veprim i drejtë për të mbështetur kauzën e qeverisë minimale". Partia, e cila qëndron për qeveri minimale, u shpreh kundër lehtësimit sasior, si "mënyrën më të keqe në të cilën një qeveri mund të bëjë të holla", dhe miratoi Bitcoin si një mënyrë për të shmangur këtë fenomen.

Ashtu si këtë post? Na tip me Bitcoin!

14VL2BY1iAVuDuciS33mum1KgeMTU336pG

Nëse ju ka gëzuar lexuar këtë post, ju lutem konsideroni të na informimin përdorur Bitcoin. Çdo funksion merr vetë adresën e saj unike Bitcoin kështu nga informimin ju jeni jo vetëm duke bërë përpjekjet e mia të vazhdueshme të jetë e mundur, por thënë mua atë që ju ka pëlqyer.

Update Exchange: BitStamp arrin $ 119, Vështirësitë Mt.Gox së Vazhdo, dhe CoinBase impresionon Konsumatorëve

Çmimi BitStamp arriti 119 $ sot në mëngjes, për herë të dytë në 60 ditë, ndërsa çmimi Mt.Gox qëndruar rreth $ 129.

BitStamp Tejkalon 118 $

BitStamp Tejkalon 118 $

Vështirësitë Mt.Gox 's vazhdojnë, përdoruesit kanë thënë se tërheqjet e monedhës Fiat mund të përfundojë vetëm me dorë në qoftë se përdoruesit e duan paratë e tyre në Fiat, me një akuzë 5% aplikohet për të gjitha transaksionet.

Mt.Gox 5% tarifë manual transaksion për tërheqje manual

Mt.Gox 5% tarifë manual transaksion për tërheqje manual

CoinBase, nga ana tjetër, ka impresionuar konsumatorët të cilët më parë ishin duke përjetuar vështirësi, duke i lejuar ata për të blerë BTC me çmimin e BTC kur transaksioni i tyre origjinal ishte i pasuksesshëm.

Ashtu si këtë post? Na tip me Bitcoin!

1EmkwgCHP5QVnc3WEQ3Ndw3hXh6ZQiNk34

Nëse ju ka gëzuar lexuar këtë post, ju lutem konsideroni të na informimin përdorur Bitcoin. Çdo funksion merr vetë adresën e saj unike Bitcoin kështu nga informimin ju jeni jo vetëm duke bërë përpjekjet e mia të vazhdueshme të jetë e mundur, por thënë mua atë që ju ka pëlqyer.

Ligji i shquar Seattle Firma fton të kripto Ekspertët

Në Bitcoin raportoi dje se firmë Seattle në bazë të ligjit, Riddell Williams, ka punësuar dy udhëheqës Bitcoin profesionistëve ligjor për të kryesuar të re e tyre Praktika Area Pagesave , e cila do të specializohen në ofrimin e shërbimeve ligjore për kompanitë Bitcoin.

Daniel S. Friedberg , i cili ka folur në të shquar Bitcoin ngjarjet, është cituar nga Fox Biznes dhe Business Insider, botuar artikuj mbi Fondacionit Bitcoin Blog, dhe shkroi shumë artikuj të tjerë Bitcoin, do të bashkë-udhëheqë ekipin me Ryan J. Straus . Straus ka folur edhe në ngjarje të Bitcoin, dhe është cituar në American Banker dhe Rregulloren Blog e Hill.

Straus deklaruar në intervistën e tij me On Bitcoin se "Riddell Williams e kuptojmë rëndësinë e këtij sistemit të pagesave në zhvillim," dhe mirëpriti vëmendjen e kohëve të fundit rregullatore të marra nga Bitcoin, "Rregullimi i shërbimeve financiare të biznesit është e pashmangshme dhe e pritshme. Ne në përgjithësi të parë zhvillimet rregullatore si hapa pozitivë drejt pranimit. Është shumë më mirë që ne jemi duke shkuar drejt një regjimi të rregullores se ndalimit, "

Riddell Williams Ekipin Pagesave formon Fokusuar në Bitcion

Riddell Williams Ekipin Pagesave formon Fokusuar në Bitcion

Ashtu si këtë post? Na tip me Bitcoin!

19jTuQQtJa4tBt9yhGmaQNDuzSLmQreTEp

Nëse ju ka gëzuar lexuar këtë post, ju lutem konsideroni të na informimin përdorur Bitcoin. Çdo funksion merr vetë adresën e saj unike Bitcoin kështu nga informimin ju jeni jo vetëm duke bërë përpjekjet e mia të vazhdueshme të jetë e mundur, por thënë mua atë që ju ka pëlqyer.

TradeHill dhe IAFCU e ndërpre Shërbimet Bitcoin

Vetëm pak ditë pasi partneriteti i tyre goditi lajme, TradeHill ka njoftuar se ajo më nuk do të jenë duke bërë biznes me IAFCU, për shkak të "çështjeve operacionale dhe rregullatore". TradeHill raportuar se ajo është gjithashtu duke ndërprerë shërbimet e saj Bitcoin në këtë kohë, edhe pse ata janë ende duke shpresuar për të zgjidhur ndonjë çështje, dhe restarto në të ardhmen. Reagimin e tyre të plotë për kërkesën tonë të informacionit është më poshtë.

IAFCU, ndërkohë, postuar në blogun e tyre se edhe ata do të jenë refuzimi shërbime Bitcoin , duke deklaruar se:

"Duke filluar tre muaj më parë ne kemi gëzuar duke shërbyer disa individëve dhe kompanive të përfshirë në Bitcoin që janë në fushën tonë të anëtarësimit. Ndërsa emocionuese, kjo ka qenë edhe gjatë një periudhe të rritjes së interesit nga shtypi, rregullatorët, dhe të shërbimeve financiare të tjera të subjekteve që përbëjnë komunitetin financiar ... Deri ne kemi qartësi të mëtejshëm, ne jemi në gjendje të shërbimit disa prej anëtarëve tanë të korporatave. "

Të dy kompanitë kanë ndërmend të rifillojë shërbime, sa më shpejt të jetë e mundur.

"E-mail për të cilat ju po i referohemi është legjitim. Natën e kaluar kemi dërguar korrespondencën informimin e klientëve tanë të një vendimi të ardhur keq: Tradehill ka pezulluar përkohësisht tregtare për shkak të çështjeve rregullatore bankare dhe. Ky vendim nuk është bërë lehtë dhe na vjen keq që ka për të ndërmarrë veprime të tilla. Megjithatë, ne jemi duke marrë këtë mundësi për të përmirësuar, të përmirësuar, dhe polonisht platformë tona tregtare.

Ne jemi edhe në pozitë të ardhur keq e të pasurit për t'i dhënë fund marrëdhëniet tona me zhvillimin IAFCU shkak të IAFCU që çështjet operacionale dhe rregullatore. Të dy Tradehill dhe IAFCU ishin të ngacmuar në lidhje me këtë marrëdhënie dhe ne të dy të prekur për këtë rezultat të ardhur keq. Integrimi Tradehill me IAFCU lejuar për klientët për të blerë Bitcoin me një bilanc në një llogari me emrin e tyre. Kjo e lejoi klientëve të tregtisë Bitcoin me fondet që janë të ruajtura në një institucion të siguruar federale.

Edhe pse ne kemi pezulluar përkohësisht veprimtarinë tregtare për tani, ne jemi duke vazhduar me zhvillimin e planifikuar më parë të platformës sonë tregtare për të siguruar një përvojë të përmirësuar, si dhe produkte të tjera të planifikuara. Ne jemi gjithashtu duke u konsultuar me rregullatorët për të përcaktuar strategjinë më të përshtatshme të licensimit për aktuale tonë, dhe për të ardhmen, praktikat e biznesit. Tradehill është aktivisht i angazhuar me bankat dhe rregullatorët për të vazhduar zhvillimin e praktikave më të mira për rregullimin Bitcoin dhe pajtim.

Thanks again për të arritur. Unë shpresoj se kjo përgjigje disa pyetje për ju dhe lexuesit tuaj.

Sinqerisht,

Robin Kunimune

Menaxher i Marrëdhënieve me Publikun

TradeHill "

 

Ashtu si këtë post? Na tip me Bitcoin!

1KLeHLCkgWv5DYrA7LDWvcT6YDYd9Pdvvz

Nëse ju ka gëzuar lexuar këtë post, ju lutem konsideroni të na informimin përdorur Bitcoin. Çdo funksion merr vetë adresën e saj unike Bitcoin kështu nga informimin ju jeni jo vetëm duke bërë përpjekjet e mia të vazhdueshme të jetë e mundur, por thënë mua atë që ju ka pëlqyer.

Sot në BTC: Takimi Rregullatori ishte një "Smashing Suksesi" dhe Bitcoin merr ATM e saj e parë

"Një Smashing Suksesi": Fondacionit Bitcoin Marco Santori në mbledhjen Rregullatorin

Komiteti i çështjeve Rregullator Kryetar i Fondacionit Bitcoin-së, Marco Santori, deklaroi rregullator takimin e së hënës një "sukses kryevepre", pas një ditë të plotë të diskutimeve dhe prezantimeve të nivelit të lartë drejtues të Qeverisë amerikane. Të pranishmit përfshinin FinSec, IRS, FDIC, Federal Reserve, OCC, FBI, DEA, Shërbimin Sekret dhe të Departamentit të Sigurisë Kombëtare.

Takimi i mbuluar Bitcoin si një protokoll, një monedhë, zbatimin dhe hetimin e Bitcoin, dhe sfidat e rregullimit. Santori raportuar se ai personalisht "goditi disa pika shumë të vështirë", si se si rregullorja aktuale është vënë bizneset jashtë e nisur në SHBA aktualisht.

Pavarësisht nga rezultatet e kësaj, dhe takimet e mëvonshme të pashmangshme që Fondacioni Bitcoin mund të ftohen për - Santori konfirmuar në një post më vonë Fondacioni është pyetur, nuk kërkohet për të përmbushur rregullatorët - ajo është e siguruar se zërat nga komuniteti Bitcoin janë duke u dëgjuar .

RoboCoin së pari Bitcoin ATM

Parë BTC ATM: në shitje për $ 18,500

Parë BTC ATM: në shitje për $ 18,500

RoboCoin e parë BTC ATM është në dispozicion për para-qëllim, ofrimit të pritet në vjeshtë 2013. Makinë krenohet verifikimit biometrike të identitetit, aftësinë për të blerë dhe shitur Bitcoin për të holla, të krijojë kuletat në vend, dhe një lexues barcode dedikuar.

Bizneset janë duke u ftuar për të para-qëllim ATM për objektet e tyre për 18.500 $ (çmimi i zakonshëm do të jetë $ 20,000) - bizneset hosting do të marrë një total prej 2% të BTC për transaksionet në cash, dhe 5% e parave të gatshme për të transaksioneve të BTC. Çdokush me një dyqan dhe interes mund të preorder nga RoboCoin .

Bitcoin Vancouver të presë CoinFest ngjarje, 7 shtator

Bitcoin Vancouver është për të pritur një meetup 150 personiValët Coffee House (e cila natyrisht pranon BTC) për të festuar sukseset e tyre në marrjen e Bitcoin Vancouver Meetup më i madh BTC në Kanada, dhe për të bindur një numër të bizneseve lokale për të pranuar Bitcoin. Veprimtaria do të shfaqë një demo të minierave, dhe muzikë live, financuar nga këshilla të BTC. Ngjarja gjithashtu është duke marrë donacione BTC, 50% e të ardhurave do t'i dhurohen në fondin Bitcoin Outreach.

Ashtu si këtë post? Na tip me Bitcoin!

1QCXKwtHZYQdiZt6ux4spwi8uvtskUYwZA

Nëse ju ka gëzuar lexuar këtë post, ju lutem konsideroni të na informimin përdorur Bitcoin. Çdo funksion merr vetë adresën e saj unike Bitcoin kështu nga informimin ju jeni jo vetëm duke bërë përpjekjet e mia të vazhdueshme të jetë e mundur, por thënë mua atë që ju ka pëlqyer.

Sot në BTC: Bitcoin Bën Dictionary, Bitcoin merr Credit Asistencë Bashkimit dhe eGifter Merr plunge BTC

Bitcoin Bën Dictionary

Oxford English Dictionary ka shtuar zyrtarisht "Bitcoin" në fjalor në internet, së bashku me "selfie" dhe "twerking".

Bitcoin është përcaktuar si "një monedhë dixhitale që nuk kërkon një bankë".

Credit Union Partnerët me Platformën Exchange Bitcoin

TradeHill , shkëmbimi Bitcoin qëllim Investitorët profesionale, bizneseve dhe qeverive, ka formuar një partneritet me Arkiva Bashkimi Credit internetit, të cilët kanë një histori të marrë nga klientët Bitcoin e biznesit , të cilët janë të pasur probleme me bankat e tyre.

IAFCU , në bazë të New Jersey-it, filloi të merrte për klientët Bitcoin fillim të këtij viti, pas një numër shërbimesh kishte llogaria e tyre mbyllur nga bankat e tjera. Partneriteti me TradeHill është një tjetër veprim nga IAFCU që jep legjitimitet për lëvizjen Bitcoin, dhe hap diskutime të mëtejshme në marrëdhëniet e bankave të tjera me përdoruesit Bitcoin dhe bizneset.

Lajme Nga Brenda Rregullatorëve Mbledhja

Washington Post foli me përfaqësuesit Bitcoin dhe ekspertë të tjerë të cilët morën pjesë në takimin me rregullatorët të hënën. Washington Post Brian Fung foli me Jerry Brito, një hulumtues i lartë në Mercatus Qendrën George Universitetit Mason-së, i cili tha se Pjesemarresit e takimit ishin të shqetësuar në lidhje me përdorimin e Bitcoin për "qëllime të paligjshme", dhe se Fondacioni Bitcoin përpjekur të theksoj se Bitcoin është në të vërtetë më pak të dobishme për ato qëllime se monedha të centralizuara.

Brian Fung raportuar gjithashtu se ndërsa shqetësimi kryesor i takimit ishte i fokusuar në përdorimin Bitcoin për krimin, diskutimi gjithashtu arriti mundësinë për biznesin dhe sipërmarrjen që ofron Bitcoin.

eGifter Pranon Bitcoin Nëpërmjet CoinBase

Mundësitë Bitcoin së kartës dhuratë zgjeruar dje, me njoftimin nga eGifter se ata do të fillojnë të pranuar Bitcoin - krahas pranimit Gyft së Bitcoin, ju tani mund të përdorni Bitcoin me shitësit më të mëdha dhe shërbimeve, megjithëse nëpërmjet një procesi të transaksionit mjaft i ndërlikuar aktualisht.

eGifter pranon Bitcoin

eGifter pranon Bitcoin

Ashtu si këtë post? Na tip me Bitcoin!

1GGZMYrT2KjTvTDHZhybNLgAk1zx2Q8hKm

Nëse ju ka gëzuar lexuar këtë post, ju lutem konsideroni të na informimin përdorur Bitcoin. Çdo funksion merr vetë adresën e saj unike Bitcoin kështu nga informimin ju jeni jo vetëm duke bërë përpjekjet e mia të vazhdueshme të jetë e mundur, por thënë mua atë që ju ka pëlqyer.

Drejtoria mundësuar nga Business Directory Plugin