Дел Еден: маркетинг и Како ". Fortune фаворизира Задебелено" (Мој Bitcoin подигнување, лансирањето минус 5 дена)

Ова е серија на постови од сега па до лансирањето на мојата служба во 5 дена.

За HN вниците, прескокнете до дното да се види по-4-часа маркетинг Резултати на овој специфичен, пост.

Тука на Bitcoin билтени, јас се користи да (назад во 2011) Интервју разни "Трговците" на Bitcoin. Па, пред 5 дена, решив дека, исто така, ќе стане еден од оние трговци - по сите овие години. Ова е приказна за претприемништво во акција.

Овие пораки (седум вкупно), исто така, ќе имаат новина на Bitcoin заедница [како што се: борбата против одвлекување на вниманието од {опсесија сервираше со флуктуирачки цени} {параноја во врска со безбедноста} {негативни печат за Bitcoin кои де-мотивира соиграчи} и повеќе); награда; крајната плата на гледање на работите се одвиваат на лансирање ден; и можност да им помогне на другите HNer.

Општи услови: Очигледно, егоистична / придобивка главите нагоре. Забелешка: Ова не е лесно за мене, а тоа е прв пат некогаш сум ја бесрамно промовира било кој проект, без оглед на нејзиното завршување статус. Долго време HNer тука - јас се надевам дека некои од вас може да го понуди фидбек на 16 овој месец.

Добри намери: на услугата е лансиран во 5 дена и ќе биде дел од една не-за-профит ДОО - со аспирациите на ЕФФ, борба за иднината. Ако имаш други, непосредна загриженост за тоа како донации потенцијално ќе бидат потрошени ~ можете да направите една од две работи: Директен прашање на @ spencenow или два, ги видите резултатите од мене несредено се обидува да одговори на ова прашање тука, на Reddit .. Денес Јас поднесе барање за мојата ЕИН. Утре се сретне со даночен адвокат / консултант и запечати договорот за тоа.

tldr - Јас сум за лансирање на веб сервис за Decemeber 16 (се случува да биде Bitcoin поврзани). Овој пост е мал дел од нешто си ветив дека ќе направите: пазарот на идеја, постојано. Јас сум на половина пат помеѓу идејата и лансирање. Јас, исто така имаат инвестирано некои лични заштеди. Јас сум во, и да доведе инвеститорот.

На награда: Ако доволно внимание освои: Јас ќе ги укине Стелт статус исклучите мојот проект пред да биде лансиран: за HN заедница.

@ Spencenow - @ bitcoinbulletin

Мислења-распоред [* Маркетинг (12-10), работното / Алатки (12-11), Одвлекување на вниманието / хакове (12-12), тимот (12-13), страст / Историја / Мисија (12-14), sneak- ѕиркаат / коментари (12-15), Fav. Книги и Подигнувањето! (12-16)], А се погледне назад на лансирање (12-17) - Јас ќе го слушнете повратни информации за оваа серија.

Дел I. - Повлекувањето на сите постојки.

tldr - доверба е клучот.

"Дали тоа, и велат дека не." - Ментор / пријател [0]
"Не било убаво. [Ние не се грижат за се учтиви.] "- Пол Греам изјави на мојот пријател / ет. минатото лето. [1]

Приказна / наратив:

Си ветив (веднаш) минатата недела, кога идејата се појави во мојата глава, кои - за прв пат - овој проект ќе се продаваат. Сум бил дел од многу, многу несакани проекти. Сите нивни недостатоци мораше да го направи со недостаток на маркетинг.

1. Еднаш, таму ќе биде чесен напор од моја страна да порака; бренд, итн, идејата. [2]
2. Еднаш -> Би донесат други луѓе на одборот да направат 1. додадете вредност, 2. додадете одговорност. [3]

Морам да се издигне над стравот од контрола. На интровертни инвеститорот-Отсекогаш сум бил премногу сигурен за мојата "вештини" и никогаш не сакаше да им се суди.

Имам голем чип на рамото. Јас секогаш се во мојата глава. Еве го мојот глас: "Ти не си педигре најелитните." "Ќе се научи да се код-Ти БА во историјата (лоши студент)" "Вие едноставно ќе биде понизен (и смири) секој пат кога ќе. ѕиркаат главата нагоре-како порано.

Многу од моите пријатели отиде да елитните училишта. Еден пријател на мој само се вративте од YCombinator (може да даде доказ да се потврди, доколку е потребно).

Сепак, некако, јас сум размислувал за овој проект поинаку.

Клучот, верувам, беше компресирана рок. На услугата, се случува да се потенцијално имаат корист од божиќните празници. 20 дена изгледаше како ~ ~ само доволно време да ги добиете сите се подготвени за сезоната.

Итноста на времето предизвика мене да се откажат / престанам мојата тековна окупација.

Јас, исто така убеден неколку од моите пријатели да се приклучат овој потфат. Излегува дека нема да биде бизнис, по сите, но не-за-профит.

- Во согласност со [0] - Јас го направив се што можам на овој пост да се направи тоа успее, и тоа не во временска рамка што е дозволено за него. Па јас сум назад кон развивање на услугата, и ќе се обидат повторно утре! :) Ви благодариме за читање. Може да ме или овој блог следат во @ BitcoinBulletin или @ spencenow

Маркетинг Резултати: (првите 4 часа)

Анализа: 16 Вкупно посети. (Тоа е само до од тука, нели?!)

Коментари: Вкупно 1 вистински коментар, на Bitcoin subreddit.

Контекст, статисти: не gamed upvotes, поттикне на моментот.

Тука се и сите поврзани со линкови:

Наслов: Половина пат низ 10-дневниот Спринт. Серија: Дел I. маркетинг (Оди за тоа)

Линк: https://news.ycombinator.com/item?id=6879555

Наслов: Помош е потребно. Почнувајќи вистински организација Not-For-Profit/Bitcoin застапување.

Линк: http://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/1sjarg/help_needed_starting_an_actual/

Наслов: (xpost - врт / стартап) Приказната на (не успеаја) Вирален маркетинг идеја, која се одвива во реално време. Сум програмер / претприемач, кој е поднесување на не-за-профит и лансирање во 6 дена.

Link: http://www.reddit.com/r/Entrepreneur/comments/1sjccn/xpost_rstartups_the_story_of_a_failing_viral/

Наслов: Fortune фаворизира Bold: приказна за (не успеаја) Вирален маркетинг идеја, која се одвива во реално време. Помош ќе биде прифатена.

Линк: http://www.reddit.com/r/startups/comments/1sjbv8/fortune_favors_the_bold_the_story_of_a_failing/

Дека е сè! Јас не сум обесхрабрен на сите; ова е добра идеја, бидејќи тоа излезе во јавноста, и бил погубен. : D: D Маркетинг Playbook ќе се направи дел од "ден потоа" почеток пост.

[0] - релевантни затоа што буквално мораше оваа идеја за серија пред помалку од еден час. "Fortune фаворизира храбрите"
[1] - Мојот пријател и неговите соработници. мораше да помине низ неколку интервјуа - во кој Пол мислеа дека се: ". премногу убаво" :)
[2] - не вклучувајќи ги, се разбира - на ниско висечки плодови - како едноставно правење на слики.
[3] - [Повеќе на научените лекции од noob на тимски раководството дека во вториот дел од оваа серија.]

Како овој пост? Совет нас со Bitcoin!

18p4QLJw8xu4nbJpqLRLCjz3sA3PgWx71j

Ако уживаше читање на овој пост, ве молиме сметаат ѓубрето нас користејќи Bitcoin. Секој пост добива своја уникатна Bitcoin адреса, па од ѓубрето вие не сте само што мојот континуирани напори можно, но ми кажуваше што ви се допадна.

Билтенот, најава

Здраво колеги Bitcoiners!

Големи нешта се нерегуларно тука во Билтенот. Десет дена од сега (16-ти декември), ќе биде отворањето бесплатен Bitcoin-услуга, која ќе биде во (очајни) потреба од вашите повратни информации! :)

Тоа е долго време доаѓа. Ќе се објавува својот деби и детали @ BitcoinBulletin на 16, па се подготвени да го провериш и (се надевам) се рашири зборот ако ви се допаѓа она што го гледате!

Верувај ми. Ова ми е за нас.

И Среќни Празници!
- Спенсер

Како овој пост? Совет нас со Bitcoin!

1AYqiNkxuTapEV6aUHvneoU1Zj3HxHgbbJ

Ако уживаше читање на овој пост, ве молиме сметаат ѓубрето нас користејќи Bitcoin. Секој пост добива своја уникатна Bitcoin адреса, па од ѓубрето вие не сте само што мојот континуирани напори можно, но ми кажуваше што ви се допадна.

Денес на БТК: eBay Разговорите Bitcoin, Rentalutions Овозможува БТК изнајмување исплати и Банката на федерални резерви се загледува во Законитост на БТК политичките донации

eBay Разговорите Bitcoin

Шпекулациите за преземање на eBay на Bitcoin дивееше вчера, како ова видео беше објавено на eBay занимава веб-сајт. Понатамошна истрага во историјата на пост укажува на тоа дека видео беше ставен пред некое време, но јавно само игра. Нема официјална изјава за тоа дали eBay може да прифати Bitcoin во иднина е направен, и видео прави никаква импликации или начин.

PapPal, која е во сопственост на eBay, има историја на затворање сметки за БТК поврзани трансакции, но многумина во Bitcoin заедница земајќи оваа видео како знак дека и двете eBay и PayPal може да се ажурирање на нивните политики.

eBay исто така, додаде виртуелни валути на нивната листа на монети и книжни пари (скролувајте десно до дното) со некои поединци сега продаваат Bitcoin на eBay.

Продавачи на БТК на eBay

Продажба на БТК на eBay


Rentalutions Овозможува изнајмување исплати со Bitcoin

Можете да ги купите и продаваат Bitcoin на eBay, и сега, можете да плаќате кирија во БТК преку управување Rentalution сопственост во Чикаго. Овој развој не е публицитет на нивниот веб-сајт, но како што е соопштено од страна на плаќање недела , ЗАКУПЦИ може да ги направат своите плаќања во БТК со барање да се направи плаќање во валута. Renalutions потоа испрати фактура преку CoinBase да се соберат на кирија.

Ако вашиот сопственикот е клиент Rentalutions, постои надомест од 3%, ако не, тие ќе пошта вашиот сопственикот чек, и наплатува 5%. Компанијата работи да се елиминираат овие такси.

ФЕД испитува законитоста на политички кампањи Прифаќањето Bitcoin

Изненадувачки веднаш по ФЕД започна истрага регулирање на БТК, е, исто така, беше побарано да се погледне во законитоста на поединци донирање на политички кампањи во Bitcoin . Адвокати за Конзервативната Акција фонд ПОК се праша дали нивните кандидати им е дозволено да прифати донации во валута.

Политички партии во Канада и Европа почнаа да прифати Bitcoin Донации, и додека на барањето може да се неочекувани, политичките експерти дебатираат на темата на CNBC минатата ноќ , се занимаваат со потенцијални анонимноста на Bitcoin донации.

Како овој пост? Совет нас со Bitcoin!

1DJN8mTSGYu3K9xn1RReM6RnqymTF6i19J

Ако уживаше читање на овој пост, ве молиме сметаат ѓубрето нас користејќи Bitcoin. Секој пост добива своја уникатна Bitcoin адреса, па од ѓубрето вие не сте само што мојот континуирани напори можно, но ми кажуваше што ви се допадна.

Денес на БТК: Манила и Буенос Аирес ќе биде домаќин на Првата БТК Настани во Азија и LATAM, Bitcoin LiveBets започна и iPhone Google Authenticator Корисници Пазете

Јужна Америка и Азија да имаат Прво Bitcoin Настани

LaBITconf , ќе се одржи во Буенос Аирес во декември оваа година, а Bitcoinvention Азија , во Манила во февруари 2014 година. Двата настани ќе биде прв во секоја од нивните региони, и ветувам дека ќе донесе поширок свест за нивните локални заедници Bitcoin.

Bitcoinvention најави дека ги поканува звучници да аплицираат за некои бесплатни слотови - сите кои сакаат да зборуваат на настанот за иднината на Bitcoin и неговото присуство во азискиот пазар може да се примени на конференцијата на страницата.

Bitcoinvention Доаѓање до Манила во 2014 година

Bitcoinvention Доаѓање до Манила во 2014 година


Google Authenticator ажурирање предизвикува корисниците на iPhone на телесната Клучеви

На Google Authenticator ажурирање за iPhone предизвика многу Bitcoiners да ги загубат своите Bitcoin клучеви - ако имате iPhone со Authenticator, не надградба!

BitcoinLiveBets Стартува

BitcoinLiveBets е во тоа е последно бета фаза и е подготвен да се земе во живо БТК облози - најновата Bitcoin обложување сајт ќе им овозможи на живо облози на широк спектар на спортски, вклучувајќи фудбал, ракомет, Ауси правила и хокеј на мраз.

Како овој пост? Совет нас со Bitcoin!

1E4ivJBa9PKN5G3xybAoHMtkNXLMZ8HSca

Ако уживаше читање на овој пост, ве молиме сметаат ѓубрето нас користејќи Bitcoin. Секој пост добива своја уникатна Bitcoin адреса, па од ѓубрето вие не сте само што мојот континуирани напори можно, но ми кажуваше што ви се допадна.

Денес на БТК: Кипар прифаќа Bitcoin, BitcoinFoundation излезе на избори и канадски Политичка партија го поддржа БТК

Bitcoin Фондацијата ќе излезе на избори

Фондацијата Bitcoin вчера почна избори гласање за 2 нови места во бордот. Членови на Bitcoin Фондацијата пред 23 август ќе можат да гласаат за кандидати за екстра седиште за една индивидуа и еден претставник Индустрија член.

Постојат 14 кандидати за индивидуалните седишта, вклучувајќи Елизабет Т Ploshay , комуникации за Bitcoin списание, кој претходно беше заменик-началник на мнозинството камшик, конгресмен Питер Џ Roskam (IL-06), како распоредувачот и Блискиот советник Источна политика и Хорхе Platzer , ко-основачот на Крипто економија консалтинг груп, и оператор на ROOM77 - бар и ресторан во Берлин Bitcoin упориште, Кројцберг - кој се смета дека е првиот физички бизнис во светот да ја прифати Bitcoin. Ние Го засакавме на пропаганден материјал за кампањата на Jorge:

Хорхе Platzer на Bitcoin Фондацијата пропаганден материјал

Хорхе Platzer на Bitcoin Фондацијата пропаганден материјал

За индустрија седиште, постојат 7 кандидати, вклучувајќи ги Jaron Lukasiewicz , основач на Coinsetter, и покренувач и Мејер (Мики) Мала , генерал Партнер на Ribbit главен град, VC фирма која се фокусира на иновации во финансии.

На првиот круг од гласањето ќе биде завршен оваа недела, а втората ќе започне на 16 септември. Гласањето е поддржана од изборите Бади.

Грци Прегратка на Bitcoin

А Турци Bitcoin мрежа, ONOΩN мрежа, беше објавено вчера од страна на еден постер на Reddit , како одговор, и можно решение за економски тешкотии во земјата. Мрежата ќе се повикувам на поединци и бизниси да се вратиме и да го користите Bitcoin - размена на своите евра и други фиат валути да се развие една заедница, каде "луѓето може да се поврзе, размена на стоки и услуги, да најдат работа, започнете нов бизнис, без централен орган посредување" .

Евра се ретки и скапи во Кипар во моментов, што ден на ден живеат се 'потешко во Кипар. Ако широк прием на Bitcoin може да помогне во олеснување таа болка, тоа ќе биде од корист за двете Bitcoin заедница, а за Кипар.

Bitcoin Поддржано (и прифатени) од канадски слободарска партија

Канадската слободарска партија најави дека ќе биде прифаќањето на Bitcoin донации се движат напред, и дека "прифаќање на донации во Bitcoin (БТК) е вистински потег за поддршка на каузата на минимум влада". Партијата, која се залага за минимум влада, зборуваше против квантитативно олеснување, како "најлош начин во кој Владата може да направи пари", а го поддржа Bitcoin како начин на избегнување на оваа појава.

Како овој пост? Совет нас со Bitcoin!

14VL2BY1iAVuDuciS33mum1KgeMTU336pG

Ако уживаше читање на овој пост, ве молиме сметаат ѓубрето нас користејќи Bitcoin. Секој пост добива своја уникатна Bitcoin адреса, па од ѓубрето вие не сте само што мојот континуирани напори можно, но ми кажуваше што ви се допадна.

Размена Ажурирање: BitStamp достигне 119 $, тешкотии Mt.Gox е Продолжи и CoinBase импресионира корисници

BitStamp цена достигна 119 $ ова утро, по втор пат во 60 дена, додека Mt.Gox цена остана околу $ 129.

BitStamp надминува 118 $

BitStamp надминува 118 $

Тешкотии Mt.Gox е продолжи, корисниците се рече дека Фиат валута повлекувања само може да се заврши рачно ако корисниците сакаат своите пари во Фиат, со доплата од 5% се применува на сите трансакции.

Mt.Gox 5% рачно трансакција плаќање за рачно повлекувања

Mt.Gox 5% рачно трансакција плаќање за рачно повлекувања

CoinBase, од друга страна, го импресионира клиенти кои претходно беа тешкотии, со тоа што дозволува да ги купите БТК по цена на БТК кога нивната оригинална трансакција била неуспешна.

Како овој пост? Совет нас со Bitcoin!

1EmkwgCHP5QVnc3WEQ3Ndw3hXh6ZQiNk34

Ако уживаше читање на овој пост, ве молиме сметаат ѓубрето нас користејќи Bitcoin. Секој пост добива своја уникатна Bitcoin адреса, па од ѓубрето вие не сте само што мојот континуирани напори можно, но ми кажуваше што ви се допадна.

Истакнати Законот Сиетл фирма вработувања Крипто Експертите

На Bitcoin објавија вчера дека Сиетл врз адвокатска фирма, Riddell Вилијамс, е најмил двете водечки Bitcoin правни професионалци да се упатат до нивниот нов Плаќања пракса област , кои ќе се специјализираат во понудата на правни услуги на Bitcoin компании.

Даниел С Friedberg , кој зборува истакнати Bitcoin настани, беше цитиран од страна на Фокс Бизнис и Бизнис Insider, објавени написи на Bitcoin Фондацијата Блог, и напиша многу други Bitcoin статии, ќе се ко-ја води тим со Рајан Ј Штраус . Штраус, исто така, зборува Bitcoin настани, и беше цитиран во американската Банкар и ридот на Регулативата Блог.

Штраус изјави во интервју за На Bitcoin дека "Riddell Вилијамс се разбере важноста на оваа новите платниот систем", и ги поздрави неодамнешните регулаторни внимание добиени од Bitcoin ", регулирање на финансиските услуги бизнис е неизбежна и што се очекуваше. Ние обично ја видите регулаторните случувања како позитивни чекори кон прифаќање. Тоа е далеку подобро дека ние се движиме кон режимот на регулирање од забрана "

Riddell Вилијамс формулари плаќања тим се фокусира врз Bitcion

Riddell Вилијамс формулари плаќања тим се фокусира врз Bitcion

Како овој пост? Совет нас со Bitcoin!

19jTuQQtJa4tBt9yhGmaQNDuzSLmQreTEp

Ако уживаше читање на овој пост, ве молиме сметаат ѓубрето нас користејќи Bitcoin. Секој пост добива своја уникатна Bitcoin адреса, па од ѓубрето вие не сте само што мојот континуирани напори можно, но ми кажуваше што ви се допадна.

TradeHill и IAFCU Престани Bitcoin Услуги

Само неколку дена по нивното партнерство хит на вести, TradeHill најави дека повеќе нема да се прави бизнис со IAFCU, бидејќи на "оперативните и регулаторни прашања". TradeHill објави дека тоа е исто така прекинување својата Bitcoin услуги во ова време, иако тие се уште се надева дека ќе се разјаснат некои прашања, и рестартирајте во иднина. Нивниот целосен одговор на нашите барањето за информации е подолу.

IAFCU, пак, објавена на нивниот блог дека тие, исто така, ќе бидат прекинување Bitcoin услуги , во која се наведува дека:

"Пред Почнувајќи три месеци ние уживавме служат некои поединци и компании кои се вклучени во Bitcoin кои се во рамките на нашите областа на членство. Додека возбудлив, ова исто така е во период на зголемен интерес од медиумите, регулатори, и други финансиски услуги лица кои го сочинуваат финансиска заедница ... До имаме понатамошни јасност, ние сме во состојба да ги сервисира некои од нашите корпоративни членови. "

Двете компании имаат намера да продолжат со услуги, како е можно поскоро.

"На е-пошта на која што се однесуваат е легитимен. Минатата ноќ испративме допис информира нашите клиенти на несреќна одлука: Tradehill привремено суспендиран тргување се должи на банкарството и регулаторни прашања. Оваа одлука не беше донесена лесно и жалиме да се земе таква акција. Сепак, ние сме искористиме оваа можност за да се надополни, да се подобри, и полирање нашата платформа за тргување.

Ние сме, исто така, во несреќна позиција на морале да ја прекине развој односи со IAFCU поради IAFCU имаат оперативни и регулаторни прашања. Двете Tradehill и IAFCU беа возбудени поради овој однос и обајцата жалам оваа несреќна исход. Интеграција Tradehill со IAFCU дозволено за клиентите да купуваат Bitcoin со биланс на сметка со нивното сопствено име. Ова им овозможи на клиентите да тргуваат Bitcoin со средства кои се чуваат во федерално осигурани институција.

Иако имаме привремено суспендиран стопанската активност засега, ние продолжуваме со претходно планираните развој на нашата платформа за тргување за да се обезбеди подобрена искуство, како и дополнителни планирани производи. Ние сме, исто така, да се консултираат со регулаторите да се дефинираат повеќето соодветна стратегија за лиценцирање за нашите сегашни и идни, бизнис практики. Tradehill е активно занимавање со банки и регулаторите да продолжи развојот на најдобрите практики за Bitcoin уредбата и почитување.

Ви благодариме повторно за да дојдеме. Се надевам дека ова одговори на некои прашања за вас и вашите читатели.

Со почит,

Робин Kunimune

Односи со јавноста менаџер

TradeHill "

 

Како овој пост? Совет нас со Bitcoin!

1KLeHLCkgWv5DYrA7LDWvcT6YDYd9Pdvvz

Ако уживаше читање на овој пост, ве молиме сметаат ѓубрето нас користејќи Bitcoin. Секој пост добива своја уникатна Bitcoin адреса, па од ѓубрето вие не сте само што мојот континуирани напори можно, но ми кажуваше што ви се допадна.

Денес на БТК: Модератор состанок беше "Smashing успех" и Bitcoin добива својата Поставен првиот банкомат

"Smashing успех": Bitcoin Фондацијата Марко Santori на регулаторот состанок

Комитетот Регулаторната работи претседател на Фондацијата Bitcoin, Марко Santori, изјави регулатор денешната средба на "Smashing успех", по цел ден на дискусии и презентации на високо ниво на Владата на САД директори. Оние кои се присутни вклучени FinSec, даночните служби, FDIC, Федералните резерви, OCC, ФБИ, ДЕА, тајната служба и Одделот за домашна безбедност.

На средбата опфатени Bitcoin како протокол, валута, за спроведување и истрага на Bitcoin и регулација предизвици. Santori објавија дека тој лично "хит некои точки е многу тешко", како и тоа како важечката законска регулатива е ставање бизниси надвор од лансирање во САД во моментов.

Без оглед на исходот од ова, и неизбежно последователни состаноци кои Фондацијата Bitcoin можат да бидат поканети - Santori потврди во подоцнежна пост на Фондацијата беше побарано, не е потребно да се исполнат регулаторите - тоа е смирувачко дека гласовите од Bitcoin заедница се слуша .

RoboCoin Првиот Bitcoin банкомат

Првиот БТК банкомат: во продажба за 18.500 $

Првиот БТК банкомат: во продажба за 18.500 $

RoboCoin првиот БТК банкомат е достапен за пред-нарачка, испорака се очекува во есента 2013 година. Машината може да се пофали биометриски верификација на идентитетот, способноста да се купува и продава Bitcoin за пари, се создаде паричници на самото место, и еден посветен баркод читач.

Бизниси се поканети да се пред-цел банкомат за нивните простории за 18.500 $ (вообичаените цена ќе биде 20.000 $) - хостинг бизниси ќе добијат вкупно 2% од БТК да готовински трансакции, и 5% од готовина за да БТК трансакции. Секој со продавница и интерес може да preorder од RoboCoin .

Bitcoin Ванкувер ќе биде домаќин на CoinFest настан, 7 септември

Bitcoin Ванкувер е да биде домаќин на 150 лице meetup на бранови Кафе Куќа (кои се разбира прифаќа БТК) за да го прослават своите успеси во правењето на Bitcoin Ванкувер најголемите БТК meetup во Канада, а во убедливо голем број на локални бизниси да го прифати Bitcoin. На настанот ќе настапат рударски демо, и музика во живо, финансиран од БТК совети. Настанот е исто така, земајќи БТК донации, 50% од средствата ќе бидат донирани на Bitcoin за односи со јавност фонд.

Како овој пост? Совет нас со Bitcoin!

1QCXKwtHZYQdiZt6ux4spwi8uvtskUYwZA

Ако уживаше читање на овој пост, ве молиме сметаат ѓубрето нас користејќи Bitcoin. Секој пост добива своја уникатна Bitcoin адреса, па од ѓубрето вие не сте само што мојот континуирани напори можно, но ми кажуваше што ви се допадна.

Денес на БТК: Bitcoin прави речник, Bitcoin добива кредитни унија за поддршка и eGifter зема БТК Потопете

Bitcoin прави Речник

Оксфордскиот англиски речник е официјално додаде: "Bitcoin" на онлајн речник, заедно со "selfie" и "twerking".

Bitcoin е дефиниран како "дигитален валута која не бара банката.

Кредитни Партнери унија со Bitcoin платформа за размена

TradeHill , на Bitcoin размена наменета за професионални инвеститори, бизнисите и владите, го формираше партнерство со Интернет Архива кредитни унија, кои имаат историја на преземање на Bitcoin бизнис клиенти , кои имаат проблеми со сопствената банки.

На IAFCU , со седиште надвор од Њу Џерси, почна преземање на Bitcoin клиенти претходно оваа година, по голем број на услуги имал своја сметка затвори од страна на други банки. Партнерството со TradeHill е уште еден потег од страна на IAFCU која помага легитимитет на Bitcoin движење, и се отвора понатамошни разговори за работењето на други банки со Bitcoin корисници и бизниси.

Вести од внатрешноста на регулатори состанок

На Вашингтон пост зборуваше со претставници Bitcoin и други експерти кои присуствуваа на средбата со регулаторите во понеделникот. Вашингтон пост Брајан Fung зборуваше со Џери Брито, виш научен соработник во Mercatus Центар Универзитетот Џорџ Мејсон, кој рече дека учесниците на состанокот беа загрижени за користење на Bitcoin за "недозволени цели, и дека Фондацијата Bitcoin се обиде да се нагласи дека Bitcoin е всушност помалку корисно за оние намени од централизирана валути.

Брајан Fung, исто така, објавија дека додека суштински проблем на средбата беше фокусирана на употреба Bitcoin е проект за криминал, дискусијата исто така стигна до можност за бизнис и претприемништво која нуди Bitcoin.

eGifter прифаќа Bitcoin Преку CoinBase

Подарок картичка можности Bitcoin се раширија вчера, со објавувањето од страна на eGifter дека тие ќе почнат прифаќање Bitcoin - заедно со Bitcoin прифаќање Gyft, вие сега може да користи Bitcoin со повеќето големи трговците на мало и услуги, иако преку прилично згрчена трансакција процес во моментов.

eGifter прифаќа Bitcoin

eGifter прифаќа Bitcoin

Како овој пост? Совет нас со Bitcoin!

1GGZMYrT2KjTvTDHZhybNLgAk1zx2Q8hKm

Ако уживаше читање на овој пост, ве молиме сметаат ѓубрето нас користејќи Bitcoin. Секој пост добива своја уникатна Bitcoin адреса, па од ѓубрето вие не сте само што мојот континуирани напори можно, но ми кажуваше што ви се допадна.

Директориум напојува со бизнис директориум Plugin